Sportul Studentesc-FC Botosani 4-0

img-8343Ros-alb-albastrii au avut parte in decursul zilei de astazi de o noua infrangere rusinoasa, dupa ce au incasat nici mai mult, nici mai putin de 4 goluri de la echipa din Regie.

Astfel, declaratiile lui Cristi Popovici dinaintea meciului in legatura cu organizarea proasta din aparare s-au adeverit, iar Fc Botosani continua seria neagra a rezultatelor proaste din deplasare.

Potrivit site-ului Liga 2.ro, in ciuda faptului ca jucatorii de la gruparea locala au rezistat in prima parte a meciului, ei nu au mai putut face fata atacurilor echipei adverse in repriza secunda, astfel incat in minutul 63, Sportul Studentesc deschide scorul prin Curelea.

img-8322

Nae inscrie si el cea de-al doilea gol in minutul 73, asfel scorul de pe tabela este 2-0.Tot in urma pasei autorului golului numarul doi, juniorul echipei bucurestene inscrie din nou pentru 3-0.

img-8351

Incheie sarabanda de goluri Nicola in minutul 80 cand transforma scorul de pe tabela de marcaj la 4-0, care de altfel este si scorul final al meciului dintre Sportul Studentesc si FC Botosani.