Şfaiţer : „Stăm mai prost la cap”

Înfrîngerea din prelungirile partidei cu Astra II Giurgiu, survenită după cele două puncte pierdute în minutul 92 acasă cu Viitorul Constanţa, l-a cam enervat pe preşedintele FC Botoşani.
Acesta crede că este vorba de o problemă de mental şi nu de una fizică. „Aşa avem noi ghinion… Stăm mai prost la cap. Meritam cel puţin un egal. În prima repriză am jucat mai bine decît ei, în cea de a doua au egalat scorul după o faza banală, un corner care putea să fie out de margine”, a declarat Cornel Şfaiţer. Culmea este că, în timp ce FC Botoşani a fost egalată şi respectiv a pierdut în prelungiri două meciuri la rînd, Viitorul Constanţa, adversara din etapa precedentă, a revenit şi la Botoşani şi acasă cu Ceahlăul după ce a fost condusă cu 2 – 0. „Aşa e, noi luăm gol două etape la rînd în prelungiri, alţii egalează de două ori”, a mai afirmat preşedintele FC Botoşani. Acesta este dezamăgit şi pentru faptul că după o deplasare atît de lungă, începută tocmai joi după-amiază, echipa se întoarce acasă fără nici un punct, deşi a condus.