Scandal monstru, şeful cu dopingul de la Braşov şi Leo aproape de încăierare – FOTOGALERIE

Tensiunea creată înainte de partida FC Botoşani – FC Braşov s-a resimţit încă din primele minute a partidei care se dispută pe Stadionul Municipal. Antrenorul gazdelor şi directorul general al galben-negrilor au fost la un pas de încăierare.

Totul a plecat de la o intervenţie a lui Bruno Madeira asupra lui Patache. Faultul s-a petrecut chiar în dreptul băncii tehnice a roş-alb-albaştrilor, Leo Grozavu a observat duritatea intrării şi i-a reproşat braşoveanului intervenţia. Constantin Zotta a sărit ca ars de pe banca tehnică a oaspeţilor, a parcurs nestingherit vreo 25 de metri şi a ajuns aproape de banca botoşănenilor, gesticulând nervos. Văzându-l cu cât şi-a depăşit spaţiul tehnic, Leo Grozavu a avut o criză de nervi, fiind potolit cu greu de membrii staff-ului. Într-un cor de fluierături şi după ce s-a creat o grămadă de jucători, la cererea arbitrului central Cătălin Popa, oficialul formaţiei de sub Tâmpa a plecat spre propria bancă. Centralul a preferat doar să-l avertizeze verbal, lucru care a generat proteste susţinute în tribune, dat fiind faptul că la ultimul meci acasă, pentru că a reproşat arbitrului la pauză o decizie, când îşi putea părăsi spaţiul tehnic, antrenorul de la FC Botoşani a fost suspendat două etape. Constantin Zotta este cel care în timpul săptămânii şi-a exprimat public suspiciunile privind forma fizică a roş-alb-albaştrilor, dând de înţeles că s-ar dopa. (S.B.)
STAI PE BOTOȘĂNEANUL  ȘI URMAREȘTE PARTIDA FAZĂ CU FAZĂ
ACUM: FC Botoșani – FC Brașov, duelul provinciilor pe Municipal : LIVE TEXT 0 – 0
[[galerie-foto]]
CITEȘTE:
 Brașovenii cer test anti-doping pentru FC Botoșani: Să îl testeze pe fundașul ăla negru din apărare