„Săpăligă” pupături cu Şfaiţer : Erau să te încurce copiii ăştia – FC a urcat pe 5

Antrenorul echipei secunde a clubului Dinamo II a refuzat la finalul înfrângerii suferite în faţa FC Botoşani să dea declaraţii jurnaliştilor. În schimb Ion Marin, cel supranumit „Săpăligă” încă de pe vremea în care era jucător, s-a întreţinut pentru câteva minute cu preşedintele FC Botoşani.

Tehnicianul alb-roşilor l-a felicitat pe Cornel Şfaiţer pentru victoria obţinută de băieţii pregătiţi de Costel Orac, 2 – 1, dar şi pentru atmosfera de pe Stadionul Municipal. „Nu vine atâta lumea în Bucureşti, aici vii şi joci mereu cu 8.000 – 10.000 de spectatori”, a afirmat Ion Marin. El i-a transmis oficialului clubului botoşănean că echipa din nordul Moldovei are un culoar bun pentru a se bate cu şanse reale la promovare. „Erau să te încurce copiii ăştia”, a spus totuşi antrenorul lui Dinamo II, aluzie la echipa foarte tânără aliniată de oaspeţi şi la faptul că FC Botoşani a deschis scorul abia în minutul 80. În urma disputării partidelor din etapa a XXI – a roş-alb-albaştrii au ajuns tocmai pe locul 4, la numai patru puncte de promovare.
Rezultatele etapei XXI din seria I a ligii secunde :
ASTRA II GIURGIU - DELTA TULCEA 0-1
FCM BACĂU - CALLATIS MANGALIA 1-2
CS MUNICIPAL STUDENŢESC IAŞI - CF BRĂILA 3-0
SĂGEATA NĂVODARI - DUNĂREA GALAŢI 0-0
CS OTOPENI - GLORIA BUZĂU 1-2
VIITORUL CONSTANŢA - FC SNAGOV 3-0 (oaspeţii nu s-au prezentat)
FC BOTOŞANI - DINAMO II BUCUREŞTI 2-1
VICTORIA BRĂNEŞTI - FARUL CONSTANŢA 0-3 (Victoria s-a retras la începutul returului şi va pierde meciurile returului la "masa verde")
VEZI CE A SPUS FOSTUL INTERNAŢIONAL FLORENTIN PETRE DESPRE PARTIDĂ:
 Florentin Petre: Noi jucăm numai la victorie, dar aici aveţi o echipă bună - VIDEO