Rezultat neașteptat, FC Botoșani produce surpriza pe final în fața campioanei României – VIDEO

Farul Constanța și FC Botoșani s-au întâlnit duminică seară într-un meci din cadrul etapei a XV - a din SuperLigă, ultima a turului campionatului regulat. Partida s-a terminat cu scorul de 1 - 1.

În prima repriză a fost un festival ofensiv la poarta moldovenilor, care au scăpat însă fără gol.

Sarabanda ocaziilor a continuat și după pauză, iar defensiva roș-alb-albaștrilor a cedat în minutul 61, când Artean a înscris cu capul și a făcut 1 – 0, după o lovitură de colț.

Botoșănenii puteau da lovitura în minutul 88, însă mingea trimisă de Florescu a izbit bara.

Faza a continuat, oaspeții au obținut corner, același Florescu a centrat și Dican a înțepat mingea, 1 – 1, producând stupoare pe banca tehnică a campioanei.

FC Botoșani termină astfel turul de campionat fără să fi obținut vreo victorie, un record greu de egalat vreodată în fotbalul românesc.