Rapid, scor de forfait cu FCM Dorohoi, botoşăneni în prim-plan la Suceava

A doua echipă a judeţului nu a confirmat evoluţia bună din prima etapă şi a fost învinsă sâmbătă, pe stadionul Areni. Rapid CFR Suceava – FCM Dorohoi s-a terminat 3 – 0 într-un meci din etapa a doua a ligii secunde.

Scorul a fost deschis în minutul 36 de Marius Matei, fostul atacant al FC Botoşani, care a înscris cu capul după o centrare a lui Daniel Bălan, fundaş care de asemenea în trecut a evoluat pentru roş-alb-albaştri. Cinci minute mai târziu Negru a ridicat scorul la 2 – 0 printr-un şut de la 12 metri, pentru ca în minutul 70 Sumanariu să facă 3 – 0 după o reluare cu latul, de la 13 metri, a unei centrări.
Antrenorul FCM Dorohoi, Vespazian Colban, a mizat pe: Prisacă – A. Vlaicu, Cososchi, Atudorei, Ursachi – Barabaş (46 Mateiuc), Ghiviziu, Vrabie, Orăşanu (88 Luca) (cpt.) -  Grumezescu (62 Natan), Sandu.
Circa 1.000 de specatori au asistat la partidă.
CITEŞTE ŞI:
 ACUM: Isterie la Dorohoi, FCM debut cu gol şi 1.500 de oameni, 1 - 1 – FOTOGALERIE