Puştanul minune de la Botoşani, ratarea carierei cu Real Madrid – VIDEO

Real Madrid a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa botoşăneanului Florin Andone, Cordoba, într-un meci din etapa a XX-a a campionatul Spaniei, în care Cristiano Ronaldo a fost eliminat.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Benzema '27 şi Bale '89 (penalty). Pentru Cordoba a înscris Ghilas, în minutul 3, din penalty.
Cristiano Ronaldo a fost eliminat în minutul 82. Şi de la gazde a fost eliminat un jucător, Cartabia, în minutul 87.
Florin Andone a jucat până în minutul 80, iar în minutul 68, la scorul de 1 - 1, a ratat cea mai importantă ocazie a carierei sale. Atacantul din Botoşani a scăpat singur cu Casillas, l-a lobat pe celebrul portar al Realului, dar mingea a lovit transversala.
În mnutul 53 Florin Andone a cerut o lovitură de la 11 metri după un duel cu Carvajal, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.