Pro Volei, victorie cu nervi de deputat la Polivalentă

volei
Singura echipă prezentă într-un sport de divizia A a obţinut sîmbătă a treia victorie consecutivă în campionat, într-o partidă care a contat pentru cea de a XV – a etapă.
Formaţia pregătită de Berthold Văsuică a învins cu 3 – 0 într-un meci fără istoric pe CSM Sibiu, la seturi 25-19, 25-17 şi 25-21 .Deşi e evoluat în faţa ultimei clasate, fetele de la Pro Volei, probabil din cauza relaxării, au avut momente de cădere în joc, în ultimul set ajungînd chiar la un moment dat să fie conduse. Evoluţia lor i-au provocat destui nervi preşedintelui clubului. Cătălin Buhăianu a stat primele două seturi la tribuna oficială, de unde şi-a apostrofat elevele în mai multe rînduri. „E chestie de grădiniţă” şi „vorbiţi băi între voi”, au fost doar numai două dintre strigătele deputatului. În setul al treilea acesta a coborît în imediata apropiere a terenului pentru a urmări ostilităţile. La partidă au asistat în jurul a 800 de spectatori.