”O sinucidere în direct”: FC Botoșani pierde în prelungiri cu Hermannstadt după ce a deschis scorul – VIDEO

FC Hermannstadt și FC Botoșani s-au întâlnit sâmbătă după-amiază într-un meci din cadrul etapei a 5 – a SuperLigii României.

2 pauză

În prima repriză combatantele și-au împărțit câte două ocazii, pentru ca în al treilea minut al prelungirilor, Alin Șeroni, devenit parcă alt jucător după schimbarea antrenorului, să deschidă scorul cu o lovitură de cap.

A plasat mingea tocmai de la vreo 14 metri de poartă, după o centrare din lovitură liberă a lui Bodișteanu, 0 – 1.

În repriza a doua, odată cu trecerea timpului, terenul s-a înclinat spre jumătatea moldovenilor.

1 final

În minutul 78, abia introdus pe teren, Mouaddib a agățat un fotbalist de la formația gazdă, iar centralul Sorin Vădana a dictat lovitură liberă.

Ianis Stoica a executat pe lângă zid, la colțul lung și l-a surprins pe contre-pied pe Pap și a egalat, 1 – 1.

În minutul 90, după o analiză a arbitrajului video, s-a acordat penalty pentru gazde după un henț al lui Sadiku.

A executat Neguț tocmai în minutul 90 + 2, Pap a atins mingea, dar nu a reușit să o respingă, 2 – 1.

S-au mirat și comentatorii

”O sinucidere în direct este ce a făcut astăzi Botoșaniul, au fost greșeli individuale la ambele goluri”, au spus imediat comentatorii.

La al doilea meci pe banca tehnică a roș-alb-albaștrilor din acest sezon, Liviu Ciobotariu a mizat pe:

Pap – Sadiku, Miron, Șeroni, Țigănașu – Aldair, Florescu (74 Mouaddib), ”Chapi” Romano (46 Diez) – David (74 Petro), Chică Roșă (56 Lopez), Bodișteanu (86 Mitrov).

0 de spectatori au asistat la meci

0 minute de prelungiri a avut partida