Nostalgic după meciul cu Steaua de anul trecut: după 0-2 cu Steaua pe teren propriu, președintele Șfaițer nu se arată surprins

Eșecul echipei FC Botoșani în fața Stelei de pe teren propriu, din această seară, 1 decembrie 2014, îl coboară cu picioarele pe pământ pe președintele echipei fanion, Cornel Șfaițer.

FC Botoșani a încasat primul gol în minutul 30 al primei reprize și până în minutul 80, președintele roș-alb-albaștrilor a sperat într-o victorie. Însă nu se arată foarte dezamăgit de eșecul din această seară, asta pentru că „știam forța Stelei, trebuie să fim realiști. Steaua a tranșat campionatul, eu am declarat la începutul campionatului că o văd pe Steaua campioană, cu lotul cel mai puternic. În campionatele interne, se impune, când e cazul, pe orice teren”, a declarat Cornel Șfaițer.
Președintele FC Botoșani crede că echipa condusă de cel mai longeviv antrenor din Liga 1, Leo Grozavu, a pierdut la mijloc.
Steaua ne-a bătut la centrul terenului, când un mijlocaș defensiv marchează două goluri, asta spune ceva. Noi am jucat fără mijlocași… Am jucat cu o teamă, aveam o victorie de moral înainte, dar cred că la jocul acesta puteam să scoatem un rezultat, să nu uităm că anul trecut, ca echipă debutantă, am făcut un meci mai bun”, a adăugat acesta.
(C.B.)
CITEȘTE:
 Paul Papp, jucătorul lansat la FC Botoșani, după meciul în tricoul Stelei: Sper să mai fiu antrenat de Leo Grozavu