Mulțescu nervos s-a plâns că FC-ul i-a rupt jucătorii: Se pot întâmpla nenorociri, comoții, câți jucători nu au murit pe teren

Gigi Mulțescu, antrenorul principal al celor de la FC Voluntari era un pachet de nervi la finalul partidei disputată cu FC Botoșani, scor final 2 – 2.

Vis a vis de joc, tehnicianul a arătat că o concluzie va avea după ce va analiza principalele faze care au dat rezultatul final.
”Un joc între două echipe în suferință și cu nevoie de puncte, una peste alta am avut mai multe ocazii de gol și mai multă posesie până în minutul 75 când am rămas fără benzină. În loc să facem 3 – 1 ca să închidem, au făcut 2 – 2 și spre ultimele minute eram pe cale să pierdem totul”, a declarat Mulțescu la conferința de presă.
A fost însă nervos din cauza unor intrări agresive ale jucătorilor de la FC Botoșani care i-ar fi ”rupt” pe fotbaliștii de la Voluntari.
Un singur lucru i-am spus la pauză: te rog frumos, integritatea jucătorilor mei să fie apărată, atâtea coate în cap și atâtea tălpi și cum sunt loviți pe picioare, este incredibil. Nu se poate să ne întoarcem înainte de ’89, la intimidare. Asta m-a deranjat cel mai tare. În rest că a fost penalty, se analiza și gata. Dar aici FIFA a dat: Nu agresivității la jocuri! Nu se poate așa ceva. Nu am văzut de mult asemenea joc. În ultimele șase minute, ce am văzut…arbitrul cred că a pierdut jocul din mână. Mă mir că a dat acel henț. Poate a fost presiune și a cedat. Dar acela trebuia să fie primul lucru, să aibă grijă de jucători, se pot întâmpla nenorociri, comoții, câți jucători nu au murit pe teren, nu se poate”, a adăugat antrenorul de la Voluntari. (G.E.)
Pustai după 2 – 2 cu Voluntari: Vedeţi că nici Chiajna nu reuşeşte să câştige