Mihai Teja, fericit dar și îngrijorat – DECLARAȚII înainte de confruntarea cu Voluntari – VIDEO

FC Botoșani a marcat începutul sezonului cu o victorie împotriva Chindiei la scorul de 3 – 2.

Victoria nu i-a adus câtuși de puțin antrenorului Mihai Teja siguranța dar și certitudinea continuității în seria rezultatelor pozitive.

”Era important să câștigăm meciul de acasă, primul meci în noul campionat, mă bucur că băieții au înțeles, cred că așa cum am spus și după, am avut o primă repriză bună, a doua mai puțin bună dar îmi doresc ca de la meci la leci să creștem și 90 de minute să facem un joc bun”,

Mihai Teja, antrenor FC Botoșani

Tehnicianul a declarat la conferința de presă premergătoare următorului meci cu FC Voluntari că dorește concentrare, mai ales că adversarul este o echipă de play-off.

„Au jucători buni în lot, formează un lot competitiv deci va fi un meci greu, dar și noi suntem pregătiți, avem și noi la fel o echipă bună și îmi doresc să câștigăm clar, deși întâlnim o echipă puternică”,

La conferința de presă a venit și Sebastian Mailat, unul dintre titularii partidei cu Chindia care a avut aproximativ același mesaj cu al antrenorului său: „Mă bucură că am început cu dreptul, mă bucură că am reușit să luăm trei puncte. Mă bucur că am reușit să ajut echipa să începem campionatul cu bine și trebuie să ne gândim ce vom face la Voluntari”.

FC Voluntari – FC Botoșani se va juca sâmbătă de la 20:30.

Declarațiile integrale pot fi urmărite în materialul video de mai jos unde Mihai Teja vorbește și de următoarele transferuri.