Meciul FC Voluntari – FC Botoşani a intrat în atenţia pariorilor

Cele două formații sunt la egalitate de puncte în Liga 1, însă oaspeții n-au evoluat în prima etapă.

Voluntari a cedat în primul meci din acest sezon împotriva celor de la Viitorul, 0-1, rezultat stabilit de Iancu încă din prima repriză. Etapa trecută, pe terenul din Chiajna, cei de la FC Voluntari au înscris de 4 ori în ultima jumătate de oră – în superioritate numerică – și a bifat primele trei puncte, potrivit jurnaliștilor de la ziarul Pariori.ro

Și moldovenii au învins în ultimul meci împotriva celor de la CFR Cluj, 3-1. Jakolis a deschis scorul pentru oaspeți însă Matulevicius a egalat chiar înaintea pauzei. Fulop și Mușat au adus victoria pentru botoșăneni care fac deplasarea de vineri cu moralul ridicat.

Credem că vom avea parte de o partidă spectaculoasă, mai ales pentru că în istoria confruntărilor directe n-a existat meci în care să nu reușească ambele să înscrie.

1.87 e cota pentru ca ambele formații să înscrie.

Vezi și: Șfaițer - problema actuală a pariurilor sportive și implicarea fotbaliștilor botoșăneni: “E posibil”