Meci nebun, Chiajna - FC Botoşani 3 - 3, am scăpat victoria printre degete  – VIDEO golurile

Suporterii roş-alb-albaştrilor au parte de o nouă confruntare nerecomandată cardiacilor. Înttr-o partidă care contează pentru etapa a VIII – a Concordia Chiajna a deschis scorul cu FC Botoşani încă din minutul 5.

Atunci decarul gazdelor, Florin Purece, a profitat de o nesincronizare în apărarea moldovenilor. A preluat o minge la câţiva metri de poartă, iar şutul său la colţul scurt a fost fără speranţe pentru goal-keeperul oaspeţilor, Curileac.

Min 22: Elevii pregătiţi de Leo Grozavu au reuşit să revină şi să egaleze prin Vaşvari, care a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după o intervenţie asupra lui Martinus.

Gazdele au preluat însă conducerea în foarte scurt timp, Vasile Maftei înscriind în minutul 25. Ex-rapidistul a reluat de la un metru în poartă, după o bâlbâială generală la un corner.

Min 45: Concordia Chiajna - FC Botoşani 2 - 1

Leo Grozavu a început partida cu următorul 11: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte - Danci, Vaşvari, Croitoru - Fulop, Hadnagy, Martinus.
CITEŞTE ŞI:
FC Botoșani a ieșit din euforie și pleacă într-o deplasare de cinci zile

Min 46: A început repriza a doua, Vaşvari a fost înlocuit la puază cu olandezul naturalizat Rashid Browne
Min 49 : Fulop împinge mingea în poartă după o lovitură liberă executată de Croitoru şi prelungită pe spate de Ngadeu

Min 62: Fulop execută senzaţional o lovitură liberă din marginea careului, fără nici o şansă pentru Râmniceanu

Min 72 : Boldrin
egalează din 11 metri după un nou fautl în careu al lui Acsinte, după cel din meciul cu Dinamo

Min 85 : Vasile Maftei, căpitanul gazdelor, este eliminat după al doilea galben
Min 90 : Batin, intrat în locul lui Hadnagy, înscrie, dar golul este anulat pentru ofsaid
Min 90 plus 4: Concordia Chiajna - FC Botoşani 3 -3