Lovitură de teatru: Chiajna marchează din nou, Botoşani e la pământ – VIDEO & GALERIE FOTO

Soarta meciului FC Botoşani – Concordia Chiajna pare pecetluită. După un start de repriză cu o ocazia a lui Roman, introdus după pauză şi cu trageri repetate de timp ale oaspeţilor, aceştia au reuşit să îşi majoreze diferenţa.

Purece a scăpat singur cu portarul, a trimis pe lângă poartă, însă arbitrul George Găman din Dolj a acordat lovitură de la 11 metri, arătându-i totodată cartonaş galben lui Răzvan Pleşca. Penalty-ul a fost executat de Milevskyi, care l-a fentat pe goalkeeper, trimiţând în colţul opus celui în care acesta a plonjat. Aşadar, din minutul 70, FC Botoşani – Concordia Chiajna este 0 – 2. (G.E.)