Leo, mulţumit după egalul cu Gazul: Mă bucur că nu am primit gol

Leo Grozavu, antrenorul echipei FC Botoşani, a declarat, luni, după remiza formaţiei sale în deplasare la Gaz Metan Mediaş, scor 0-0, faptul că jucătorii săi au avut ritm, încrâncenare, dar cele două formaţii s-au anulat reciproc în această partidă.

"Este un rezultat mulţumitor. Mă bucur că nu am primit gol. În prima repriză am jucat bine, dar în repriza a doua am fost foarte slabi şi puteam să pierdem meciul. În primele 20 de minute, am avut două ocazii foarte mari. Am avut ritm, am avut încrâncenare, dar cred că ne-am anulat reciproc eu şi Cristi Pustai. Am absorbit foarte bine presiunea Gazului din repriza a doua. Am fost şi obosiţi, după meciul cu Timişoara. În momentul de faţă, nu ne putem declara satisfăcuţi de calitatea lotului, avem 13-14 jucători, şi de aceea am suferit. Acum e şi greu să mai luăm pe cineva, au rămas doar jucătorii liberi", a declarat Grozavu.

Echipele Gaz Metan Mediaş şi FC Botoşani au remizat, luni, scor 0-0, într-un meci contând pentru etapa a cincea din noul sezon al Ligii 1, potrivit jurnaliștilor de la Pro Sport.

Vezi și: Leo, plin de modestie după super victoria din Banat: La 5 - 0 e uşor să dai declaraţii