Leo, doborât de haltere şi gantere: Eu muşcam vreo doi de gâtVIDEO

Amărât şi în căutare de explicaţii, aşa era antrenorul gazdelor la finalul partidei pierdute cu vicecampioana României. FC Botoşani – FCSB s-a terminat 0 – 2 după ce oaspeţii şi-au majorat avantajul la o fază la care Muşat de la roş-alb-albaştri era accidentat, la pământ.

Întrebat după meci dacă ar fi aruncat mingea în afara terenului la respectiva acţiune, Leo Grozavu a răspuns că nu ştie cum ar fi procedat, dar a dat asigurări că, „eu muşcam vreo doi de gât”.
El a explicat că este dificil să joci de la egal la egal cu FCSB în condiţiile în care FC Botoşani a pierdut în pauza competiţională cei mai importanţi jucători – Ngadeu, Cabrera, Ivanovici – şi a ajuns să mizeze pe fotbalişti abia aduşi din Liga 3, precum Lorand Fulop. Aceasta în timp ce FCSB i-a introdus la pauză pe Hamroun, Stanciu şi Popa.
Leo Grozavu a vorbit şi despre diferenţa mare de pregătire, arătând că roş-albaştrii se pregătesc cu haltere de 40 de kilograme, iar roş-alb-albaştrii cu discuri de 8 kilograme, la care rezistă foarte greu.