Leo a izbucnit după meci: Ce presiune să am eu? Este inuman să joci fotbal la ora asta

Antrenorul principal al FC Botoșani a izbucnit după prima întrebare ce i-a fost adresată la intervenția în direct de după meciul disputat pe Ștefan cel Mare, împotriva FC Voluntari și terminat cu scorul de 1 – 1.

Reporterul l-a întrebat dacă simte presiunea asupra sa, moment în care Leo Grozavu a izbucnit:
”Ce presiune să am eu? Ce presiune poate să aibă antrenorul care stă pe bancă? Unde vedeți presiunea la un antrenor care stă pe bancă de patru etape? Ce vroiați să spun înainte de meci? Că trebuie să pierdem următorul meci? Nu, normal am spus că trebuie să câștigăm fiecare meci. În primul rând vreau să spun că este inuman să joci la această oră fotbal, dar din păcate n România fotbaliștii nu contează, contează doar interesele. Asta e, jucăm la ora 1:00 la prânz, jucăm la ora 10:00 dimineața când se dorește”.
Vis a vis de joc?
”Prima repriză am dominat, în cea de-a doua am făcut multe greșeli de poziționare, am primit gol mult prea ușor, la o fază ciudată, a executat lovitura, a mai executat o data, probabil că dacă ar fi ratat ar mai fi executat o dată până marcau un gol, ce pot să spun?
Au fost foarte mulți jucători care nu au făcut mare parte din pregătire, se simte acest lucru, încă nu am găsit jucătorii ce mai inspirați, nici nu avem foarte multe soluții, aproape la fiecare meci avem câte un accidentat și atunci nu putem încropi un prim 11”.
Leo Grozavu a mai remarcat că pauza dintre competițiile oficiale a fost mult prea scurtă, adică doar o săptămână de zile, iar mai apoi a urmat o perioadă de foc cu cantonamente, meciuri în Europa League, în campionat, cu jucători noi și ploaie de accidentări.
(G.E.)

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:44300:ACUM: Șfaițer la Voluntari: Botoșani nu poate pierde partida din această seară – Voluntari egalează 1 - 1 FINAL ]]