Legia Varşovia a învins greu FC Botoşani după un meci nerecomandat cardiacilor - FOTOGALERIE

Echipa fanion a judeţului evoluează neaşteptat de curajos în deplasarea de pe Stadionul Wojska Polskiego, În primele 20 de minute trecute de la startul partidei din capital Poloniei, roş-alb-albaştrii au deţinut controlul partidei, având mai mult posesia.

Gazdele şi-au trecut în cont prima ocazie în minutul 22, când la o fază la care moldovenii au reclamat ofsaid, un atacant advers a şutat la poartă, Iliev a respins, iar un polonez a şutat de puţin peste poartă.
Leo Grozavu a introdu pe teren un prim 11 cu mai multe surprize:
Iliev – Dimitrov, Cordoş, Cucu, Acsinte – Cucu, Costin, Vaşvari – Brata, Roman, Batin.

Martinus nu este nici măcar rezervă, pe bancă aflându-se Pleșca, Patache, Croitoru, Robertson, Ivanovici, Browne, Hadnagy.
Min 25: Legia Varşovia – FC Botoşani 0 - 0

Min 30: Polonezii încep să echilibreze partida şi să îşi creeze ocazii

Min 35: Legia presează, botoşănenii masaţi în propria treime

Min 40: Contraatac FC Botoşani, incursiune de excepţie Batin pe stânga, centrare în faţa porţii, polonezii trimit în corner. Stacaul continuă şi Brata şutează periculos

Min 42: Perioadă incredibilă de joc, băieţii lui Leo Grozavu îi ţin pe polonezi în propria jumătate, atacuri în valuri

Min 45 plus 2: Centralul fluieră finalul primei reprize, Legia Varşovia - FC Botoşani 0 - 0, polonezii au terminat în atac

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:43672:Atmosferă incendiară la PUB pentru FC Botoșani, cu soții de fotbaliști, oameni în toată firea cu eșarfe la gât și sufletul la gură:  GALERIE FOTO ]]

Min 46: A început repriza a doua a jocului, nici o schimbare la pauză
Min 48: Cap din şase metri Duda, Iliev prinde
Min 51: Legia a început foarte tare partea a doua a disputei, e iureş în treimea botoşăneană
Min 57: Primul atac al moldovenilor din partea secundă, Batin este blocat prin fault
Min 60: Roş-alb-albaştrii par să fi trecut peste forcingul gazdelor şi apar din nou în atac
Min 64: Leo Grozavu mută primul, Robertson înl ocul lui Vaşvari, scoţianul debutează la FC Botoşani
Min 65: Costin şutează puternic dintr-o lovitură liberă, Kuciak scoate greu în corner
Min 66: Dublă schimbare la Legia, Zyro şi Pujovici pentru Guilherme şi Nikolici
Min 68: Schimbă iar şi Leo, Ivanovici pe teren în locul lui Brata, care a avut o evoluţie neaşteptat de bună ca extremă dreapta
Min 70: E un meci care pe care, fiecare echipă atacă când are posesia
Min 74: Cea mai mare ocazie a meciului, Pirjovici reia din marginea careului mic, nemarcat, peste poartă
Min 76: Au fost momente de panică în careul roş-alb-albaştrilor, polonezii au avut trei mari ocazii, au ajuns cu mingea până în careul mic
Min 77: Duda deschide socrul cu un şut plasat din marginea careului
Min 83: Croitoru în locul lui Costin