Iftime dă vina pe arbitraj după înfrângerea cu Petrolul: De la Kovacs cel mic te poți aștepta oricând la orice

FC Botoșani a pierdut în prelungiri cu Petrolul Ploiești duminică seară pe Stadionul Municipal.

Iftime acuză arbitrajul

Valeriu Iftime, conducătorul celor de la FC Botoșani, a comentat, la GSP Live, eșecul cu Petrolul, scor 0-2. Ambele goluri ale prahovenilor au venit în prelungiri, minutele 90+4 și 90+6.

Iftime a acuzat arbitrajul lui Szabolcs Kovacs, despre care spune că a comis două greșeli: un gol anulat echipei lui și validarea reușitei de 2-0 a ploieștenilor.

„Am avut două meciuri proaste”

Echipa a jucat bine, băieții au fost agresivi, poate a fost lipsă de concentrare și lipsă de eficacitate. E greu să digeri asemenea ocazii, singuri cu portarul. Era care pe care acolo...Anul trecut pe vremea asta eram tot pe locul 15, dar nu jucam, eram fără vlagă. Acum jucăm fotbal. Am avut două meciuri proaste, cel de la Iași și cel de la Cluj. În rest, am jucat fotbal. Eu mă uit la ce se întâmplă pe teren.

E frustrant. Am suferit două înfrângeri care mă dor de mă rup! La Sibiu a fost un moment de neatenție al lui Papa și am pierdut un meci în care am condus cu 1-0. Cu Petrolul au fost și greșeli de arbitraj, dar de la Kovacs cel mic te poți aștepta oricând la orice”,  a declarat Valeriu Iftime la GSP Live.