Grozavu după meciul demențial : Nebunie până la final, încă vreo câţiva ani s-au dus din viaţa mea

Și Leo Grozavu era în extaz la finalul meciului dintre FC Botoșani – Dinamo București finalizată cu scorul de 3 – 2, partidă ce va rămâne în istoria fotbalului botoșănean.

Trăirile antrenorului principal au fost cu atât mai puternice cu cât într-adevăr a trecut de la cea mai mare fericire la cea mai neagră supărare, a avut un atac de nervi și a fost trimis și în tribune la pauză.
A fost un meci nebun, un meci de infarct. Am trăit agonie şi extaz. E bine că am reuşit să câştigăm. A fost o sărbătoare. Am reuşit să facem un spectacol. Mulţumesc publicului. Astăzi ne-am simţit fotbalişti de prima ligă. Mă bucur că am reuşit să învingem Dinamo. Sunt fericit. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru efortul depus astăzi”, a spus Leo Grozavu după meci.
CITEȘTE:
 Mateuț dă vina pe arbitru pentru înfrângere : Bănuiesc că nu se joacă balet la Botoșani, se joacă fotbal

Tehnicianul a spus că se poate ca aceste rezultate pozitive din debutul de campionat să fie un început pentru un parcurs de excepție al echipei care să se poziționeze pe primele locuri în clasament.
”Ne bucurăm că am reuşit să răpunem şi pe Dinamo. Ne bucurăm că nu mai este nici o echipă neînvinsă. Nebunie până la final. Încă vreo câţiva ani s-au dus din viaţa mea. Îmi doresc ca echipa să joace din ce în ce mai bine. Mă aştept la evoluţii superioare. Dacă o să existe răbdare, această echipă va fi foarte puternică. Sunt sigur că nu ne-am înşelat”, a mai spus tehnicianul.
CITEȘTE:
 Scandal uriaş la pauză, Leo şi-a ieşit din minţi, mii de oameni protestează: Hoţii, Hoţii – VIDEO & FOTOGALERIE

Cât despre ieșirea de la pauză împotriva arbitrului central care a fi acordat penalti mult prea ușor, principalul de la gruparea fanion a județului a spus că:
“Nu-mi pare rău pentru ieşirea de la pauză. În prima repriză, Dinamo nu a ajuns la noi la poartă. Dinamo a fost băgată în joc de o decizie hilară. Mi-am strigat frustrarea, am spus că nu e normal. De ce să fie o sancţiune dură? Am protestat”, a încheiat Leo Grozavu.
Antrenorul botoșănenilor a mai menționat că echipa se va descurca bine în teren și fără el pe bancă în următoarele două etape cât va fi suspendat. (G.E.)
CITEȘTE:
 Iftime a dat-o pe sentimentalisme și vrea o … carte cu victoria Botoșaniului împotriva lui Dinamo