GOOOOLLLL: „Mişu” loveşte din nou, Vaşvari face 2 – 0, s-a declanşat nebunia, dans pe teren – VIDEO & FOTOGALERIE

Minutul 13 a fost cu ghinion pentru oaspeţi: FC Botoşani – Concordia Chiajna este 1 – 0 din minutul 13. Pentru a treia partidă la rând a marcat Michael Ngadjui Ngadeu.

Fundaşul central al moldovenilor a înscris „la indigo”. La fel ca în confruntarea din etapa precedentă cu CFR Cluj, „Mişu” a venit la colţul scurt şi a reluat cu capul pe spate, surprinzându-l pe Matache. Camerunezul s-a dus imediat la colţul terenului, unde a dansat alături de Martinus, cel care a executat cornerul.

CLICK ŞI VEZI GOLUL
În minutul 20 FC Botoşani – Concordia Chiajna a devenit 2 – 0, după o lovitură liberă de la mare distanţă executată de Vaşvari, care a trimis direct la colţ.

Cei aproape 2.000 de spectatori scandează „Botoşani! Botoşani” şi „Mişu! Mişu”. (G.E.,S.B.)