Gol botoşănean la Chiajna

Fostul atacant al FC Botoşani Cristian Ungureanu a marcat sîmbătă pentru Concordia Chiajna. Într-un meci care a contat pentru etapa a XXVII –a acesta a deschis scorul în minutul 55. El a scăpat pe contraatac singur cu portarul advers, pe care l-a lobat elegant. Ungureanu se află astfel la al doilea gol marcat în retur după ce a înscris şi în victoria pe care Concordia a obţinut-o acasă cu Farul Constanţa, 4 – 1. Ungureanu şi-a pierdut locul în echipă chiar la Botoşani, cînd antrenorul Liţă Dumitru l-a introdus în repria a doua şi l-a înlocuit după puţine minute, fiind nemulţumit de randamentul său. El l-a trimis la echipa a doua, însă, între timp tehnicianul a fost schimbat, iar ex-botoşăneanul a revenit la prima formaţie.