Final cu sufletul la gură, CFR-ul ne dă fiori, Lopez înscrie pentru 2 – 1 - FOTOGALERIE

Echipa fanion a judeţului are parte de mari emoţii spre finalul partidei de pe Stadionul Municipal. În minutul 78 Lopez, atacantul care a marcat de mai multe ori şi în tur, a redus din handicap.

Golul a fost marcat după un atac prelungit al oaspeţilor, la care botoşănenii nu au reuşit să scoată mingea din propriul careu şi după mai multe încercări Lopez a şutat din poziţie centrală fără şanse pentru Pleşca: FC Botoşani – CFR Cluj 2 – 1. Reacţia spectatorilor a fost una frumoasă, scandând: Botoşani! Botoşani! Golul a fost înscris după ce Cristi Pustai a scos ambele extreme, Fulop şi Martinus, introducând doi fundaşi laterali, Popovici şi Patache. (S.B.)
Fluier final, după mai mult dec patru minute de prelungire, FC Botoşani - CFR Cluj se termină 2 - 1.