Festival de goluri la Dorohoi: 9 reuşite în 90 de minute

Meci nebun pe Stadionul „1 Mai” din cel de-al doilea municipiu al judeţului unde formaţia din eşalonul al treilea pregătită de Vespazian Colban, FCM Dorohoi, a defilat pe teren şi a înscris de nu mai puţin de cinci ori în poarta adversarilor, Sporting Suceava.

Nici răspunsul echipei oaspete nu a fost unul mai prejos, jucătorii din judeţul vecin reuşind să-şi salveze „onoarea” cu trei goluri înscrise în poarta lui Roheţchi.
Gazdele s-au aflat în avantaj încă din minutul 6 al partidei când Vrabie a marcat cu capul din şase metri, lăsându-l pe portarul sucevenilor fără replică. Avantajul a fost mărit în minutul 31 când Edy Sandu a marcat pentru scorul de 2 – 0. Vrabie face dubla în minutul 40 şi jucătorii de la FCM Dorohoi intră la vestiare cu avantajul scorului dar şi cu o primă repriză în care au dominat aproape în totalitate.
Mitanul secund a adus o nouă pleiadă de goluri în faţa suporterilor dorohoieni care au mai avut parte de încă şase goluri marcate din ambele părţi. Eroul reprizei a doua din partea Dorohoiului a fost de departe Eduard Sandu care a marcat de patru ori (min. 31, 46, 80 din penalty şi 87) în partida cu Sporting Suceava.
Gruparea adversă a marcat primul gol în minutul 53 prin Ferariu care a dat gol cu un şut la colţul lung, Nichitoaia în minutul 62 când scorul a devenit 4 – 2 şi care a făcut dubla aproximativ 10 minute mai târziu. Scorul final al meciului dintre FCM Dorohoi şi Sporting Suceava a fost de 6 – 3, partida fiind disputată vineri, 1 noiembrie 2013 de la ora 14:00.