FCM Dorohoi se distrează : 6 – 0 în Liga a III – a şi e din nou lider

Formaţia patronată de omul de afaceri Victor Mihalachi a făcut scorul etapei în seria I din Liga III. Într-o partidă care a contat pentru etapa a XV – a FCM Dorohoi a învins pe teren propriu cu 6 – 0 pe Bucovina Pojorâta.

Scorul a fost deschis încă din minutul 10 de Sandu, din lovitură de la 11 metri , Homneac, prin două reuşite şi Vrabia ridicând la patru goluri diferenţa până la pauză. În repriza a doua au punctat din nou Sandu şi Homneac, tablea fiind închisă în minutul 72. A doua echipă a judeţului obţine astfel cea mai categorică victorie din actualul sezon. Cel puţin până mâine, când se dispută ultima partidă a etapei, Ştiinţa Miroslava – Cetatea Târgu Neamţ, FCM Dorohoi revine pe primul loc, cu 25 de puncte, nemţenii având 24 de puncte. (S.B.)