FCM Dorohoi învinsă categoric după ce a deschis scorul, dar face iarna pe locul 1

A doua echipă a judeţului a fost învinsă în deplasare de CSM Moineşti, însă a rămas, cel puţin pentru o zi, pe prima poziţie în clasamentul Seriei I din Liga III. CSM Moineşti – FCM Dorohoi s-a terminat 5 – 2, după ce băieţii pregătiţi de Vespazian Colban au deschis scorul prin Sandu în minutul 24.
fcm dorohoi infrangere csm moinesti
Gazdele au revenit însă rapid, au preluat conducerea până la pauză, şi-au majorat avantajul, iar cel de-al doilea gol al dorohoienilor, înscris de acelaşi Sandu, nu a avut darul de a curma apetitul ofensiv al moineştenilor. Partida a contat pentru etapa a XV – a din Seria I – Liga III, iar eşecul a picat cum nu se putea mai prost pentru dorohoieni deoarece contracandidatele la promovare au învins în bloc şi trei dintre acestea, Petrotub Roman, Ştiinţa Miroslava şi chiar CSM Moineşti au ajuns la 25 de puncte, egalând FCM Dorohoi, care are însă un golaveraj superior. (S.B.)