FCM Dorohoi îngenuncheată la Galați, a ajuns pe loc retrogradabil

Echipa din al doilea municipiu al județului și-a stricat vacanţa de iarnă chiar în ultima etapă a turului de campionat. Într-un meci disputat la Galaţi, FCM Dorohoi a fost învinsă categoric de Oţelul II cu scorul de 4 – 1.
În minutul 44 gazdele deja conduceau cu 3 – 0, ex-botoşăneanul Nicolae a redus din handicap cu zece minute înainte de final, însă gazdele au marcat din nou în minutul 86. Înfrângerea a căzut cum nu se poate mai prost pentru roş-alb-albaştri. Înaintea partidei erau vecini de loc cu gălăţenii şi aveau acelaşi număr de puncte, însă după eşec au picat pe poziţia 11, prima retrogradabilă. FCM Dorohoi încheie astfel turul campionatului cu trei victorii, patru egaluri, opt înfrângeri şi 13 puncte. (S.B.)