FCM Dorohoi a zdrobit liderul şi a trecut pe primul loc

Formaţia patronată de omul de afaceri Victor Mihalachi a obţinut o victorie categorică în cadrul etapei a XII – a din Liga III. Într-o partidă disputată pe teren propriu FCM Dorohoi a învins cu 4 – 0 Cetate Târgu Neamţ, nimeni alta decât lidera, la ora meciului, a seriei I.
fcm dorohoi lider liga III
A fost o victorie sută la sută botoşăneană, golurile fiind marcate de jucători transferaţi de la FC Botoşani. Homneac a deschis scorul în minutul 15, Sandu a făcut 2 – 0 în minutul 63 dintr-o lovitură de la 11 metri pe care tot el a obţinut-o, pentru ca Vrabie să realizeze dubla în minutele 61 şi 63. Prin această victorie băieţii lui Vespazian Colban au acumulat 22 de puncte şi ocupă primul loc, la un punct de fostul lider. Oricum, la turneul final pentru desemnarea formaţiei promovate vor participa primele şase echipe.