FC Botoşani – victorie în ultima clipă cu Steaua II

Echipa fanion a judeţului a reuşit prima victorie în deplasare din retur după un meci cu final dramatic. Roş-alb-albaştrii au învins cu  2 – 1 pe Steaua II după ce au fost conduşi încă din minutul 7.
Atunci Lazăr a deschis scorul printr-un şut puternic de la 20 de metri. Meciul a continuat cu ocazii neconcretizate la ambele porţi până în apropierea ultimului sfert de oră, când arbitrul Adrian Illyeş l-a eliminat pe mijlocaşul Rusu de la gazde pentru lovirea cu cotul a lui David. După numai cinci minunte, în minutul 78, Vaşvari a egalat cu un şut din colţul careului mare. Victoria a venit în minutul 90 + 3, când acelaşi Vaşvari a adus egalarea cu un şut de la 25 de metri, mingea lovind bara şi intrând apoi în poartă. Antrenorul Cristi Popovici a mizat în partida de la Bucureşti pe Prisacă – Patache, David (74 Ţabără), Tincu, Atudorei (62 Porfireanu), Acsinte – Vrabie, Vaşvari, Boroştean – Patrichi (48 Sandu), Homneac. Meciul a contat pentru etapa a XXIX - a, penultima a campionatului 2010/2011.