FC Botoşani umilită şi la Otopeni

Echipa fanion a judeţului a suferit sâmbătă o nouă umilinţă. Într-un meci care a contat pentru etapa a XXI – a elevii lui Cristi Popovici au fost învinşi cu 4 – 1, în deplasare, de CS Otopeni.
Scorul a fost deschis de Pârvu, care a pus latul în minutul 19 şi egalat de Boroştean, care în minutul 27 a executat o lovitură liberă la firul ierbii de la 25 de metri, pe lângă zid. Echilibrul s-a rupt din nou în minutul 55, când Manea a centrat de pe stânga pentru Dedu, acesta a preluat  mingea, a driblat un adversar şi din careul mic l-a învins pe portarul Lăzăreanu, fost la Petrolul Ploieşti, transferat săptămâna aceasta din postură de jucător liber de contract. Pârvu a reuşit dubla în minutul 64 printr-o lovitură de cap din 6 metri, pentru ca Manea să consfinţească scorul final în minutul 73, cu un şut superb în stânga portarului, din afara careului. Antrenorul roş-alb-albaştrilor a început partida cu Lăzăreanu – Patache, David, Tincu (cpt.), Atudorei – Vrabie, Spiridon, Vaşvari, Boroştean – Matei, Homneac. Înfrângerea de la Otopeni este a patra suferită de FC Botoşani în retur din cinci meciuri disputate.