FC Botoşani şi-a „revenit” – a pierdut la echipa de pe 14

După două meciuri fără înfrângere echipa fanion a oraşului a pierdut din nou. Într-un meci disputat sâmbătă la amiază cu CS Otopeni roş-alb-albaştrii au fost învinşi cu 1 – 0.
Unicul gol al partidei a fost marcat încă din minutul 8, de Manea, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Atudorei a înscris în minutul 58, numai că reuşita sa a fost anulată pentru offside. Costel Orac suferă astfel prima înfrângere de la revenirea pe banca tehnică a FC Botoşani. El a mizat astăzi pe Curileac (cpt.) – Patache, Dinu, Atudorei, Bordeanu (68 Sandu) – Matiş (55 Chişu), Vaşvari, Văscan, Boroştean – Matei, Homneac (79 Da Souza). Meciul a contat pentru etapa a XIV –a, penultima a turului, FC Botoşani ocupând acum locul 11, cu 17 pucnte, la numai două puncte de zona retrogradării. (S.B.)