FC Botoşani se apropie de umilinţă, condusă cu 3 – 0 la pauză - GOLURILE

Echipa fanion a judeţului este condusă cu 3 – 0 la pauză de Pandurii Târgu Jiu într-un meci care contează pentru etapa a XI –a din Liga I. În afara primelor 15 minute, când FC Botoşani şi-a creat cea mai mare ocazie prin Fulop, gazdele s-au aflat la timona partidei.
pandurii fc botosani
Pandurii Târgu Jiu a deschis scorul în minutul 15, prin Matulevicius, care a reluat în poartă, din mijlocul careului, o centrare venită de pa dreapta, de la Unguruşan.
Finalul primei părţi a jocului a fost unul de coşmar. Breeveld a făcut 2 - 0 după o fază aproape trasă la indigo cu cea de la gol: centrare de pe dreapta Unguruşan şi reluare din centrul careului, faţă de prima reuşită aceasta fiind marcată cu capul. În minutul 45 brazilianul Eric a înscris din penalty, fentându-l pe Curileac. Lovitura de la 11 metri a fost acordată după un henţ clar în careu al lui Croitoru.