FC Botoșani s-a chinuit teribil cu o echipă din Liga 3, victoria a venit în ultimul minut

CSM Alexandria și FC Botoșani s-au întâlnit miercuri după-amiază într-un meci care a contat pentru play-off-ului Cupei României și care s-a încheiat cu scorul de 0 – 1.

Prima repriză s-a terminat cu scorul care a început.

Și se părea că același lucru se va întâmpla și în partea a doua a jocului, numai că în minutul 90 + 7 moldovenii au reușit să înscrie prin Celea pentru 0 – 1

Trupa din Liga 3 a fost oficial gazdă, iar partida s-a disputat pe stadionul comunal din Buzescu.

Cele două formații s-au confruntat și în precedenta ediție a Cupei României. Pe atunci, echipa din Teleorman evolua în Liga 2 și a învins FC Botoșani cu 2 – 1, provocând demisia lui Dan Alexa.

În faza play-off-ului participă 32 de echipe, dintre care 24 calificate din turul anterior și 8 din Liga 1.

Echipele din primul eşalon sunt cele patru clasate pe locurile 3-6 la finalul play-out-ului ediţiei anterioare de campionat, alături de cele două câştigătoare ale barajului de menţinere-promovare în Liga 1 şi cele două nou-promovate direct în actuala ediţie de campionat.