FC Botoşani rupe seria victoriilor şi se întoarce cu un punct de la Buftea

FC Botoşani se întoarce acasă cu doar un punct obţinut din întâlnirea cu formaţia CS Buftea după un meci finalizat cu rezultatul de 1 -1 cu câte un gol de fiecare parte. Tabela de marcaj a fost modificată abia în repriza secundă după ce, la fluierul de pauză al arbitrului central, jucătorii au intrat la vestiare la scor de 0 – 0.

Primii care au înscris au fost botoşănenii în minutul 53 când Fulop a pătruns pe dreapta în careul de 16 metri al oaspeţilor, a trimis în faţa porţii  unde Cârjan a trecut pe lângă balon. A fost pe fază Vraciu care a introdus mingea în poarta goală.
Oaspeţii au recuperat din handicap în minutul 76 după o cursă a lui Codoban pe partea stângă la o centrare în careul mic pentru Bîftoi care a înscris din trei metri pe lângă portarul botoşănean, Dani Vlad. Până la final niciuna dintre formaţii nu a reuşit să se impună pentru obţinerea celor trei puncte puse în joc, rezultatul final fiind de egalitate. După acest meci, FC Botoşani îşi menţine poziţia de lider cu un număr de 35 de puncte fiind urmată îndeaproape de Delta Tulcea, care la rându-i a făcut un 1-1 ieri, pe terenul echipei Chindia Târgovişte.