FC Botoşani - remiză la malul mării după un meci de două zile - FOTOGALERIE

Meciul dintre FC Botoşani şi Viitorul Constanţa a fost în permanenţă urmărit de ploi. Dacă în prima repriză fenomenul meteorologic a pus capăt meciului, în cea de-a doua, arbitrii s-au pus în ton cu vremea şi până la final a „plouat” cu cartonaşe galbene. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Duminică, 20 mai 2012 s-a jucat repriza a doua din meciul disputat între roş-alb-albaştrii şi liderii clasamentului ligii secunde. Nici acesta nu a fost lipsită de evenimente, jucătorii ambelor echipe acumulând un număr de 12 cartonaşe galbene până la final. În minutul 64, Al. Lazăr a egalat pentru Viitorul Constanţa, printr-o pasă primită de la Chiţu. Scorul a rămas de 1-1 până la finalul meciului, cu toate că Matei a scăpat singur cu portarul, însă nu a profitat de ocazie şi a trimis mingea în afara terenului.

Cu  acest scor obţinut la Ovidiu, FC Botoşani rămâne pe locul cinci în seria întâi din clasamentul ligii a doua, cu şanse de a-şi îndeplini obiectivul, acela de a rămâne printre primele cinci clasate. Următorul meci, botoşănenii îl vor disputa acasă,  împotriva formaţiei CS Otopeni, sperând ca din acest meci să obţină cele trei puncte puse în joc.