FC Botoşani, remiză albă cu trageri de timp la „câinii mici”

Roş-alb-albaştrii au obţinut sâmbătă în capitală primul punct în deplasare din acest sezon. Într-o partidă care a contat pentru etapa a VI –a Dinamo II Bucureşti şi FC Botoşani au terminat la egalitate, 0 – 0.
Echipa fanion a judeţului a evoluat mai bine în prima repriză, când în minutul 21 Matei a şutat puternic de la merginea careului şi Pena a respins în corner. În minutul 42 acelaşi Matei a şutat tot din marginea careului, după o pasă primită de la De Souza, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. În a doua repriză Bordeanu a trimis de la 20 de metri pe lângă poartă, în timp ce alb-roşii nu şi-au creat mari ocazii de gol. Totuşi, aceştia au terminat în atac, iar botoşănenii trăgând din timp prin portar, care a luat şi un galebn pentru asta. Marius Popescu a mizat pe : Curileac - Vâscan, Paverlovici, Atudorei, Acsinte – Chişu (76 Matiş), Rudac, Vaşvari, Bordeanu – Matei (66 Diouf), De Souza (89 Vrabie). (S.B.)