FC Botoşani pluteşte, a bătut şi pe Dinamo II în deplasare

FC Botoşani a obţinut a treia victorie consecutivă în campionat după aducerea pe banca tehnică a lui Cristi Popovici. Echipa fanion a judeţului a învins cu 2 – 1, în deplasare, pe Dinamo II Bucureşti, într-un meci care a contat pentru etapa a V – a.
Dinamo II FC BotosaniScorul a fost deschis în minutul 35 de Poverlovici, după o lovitură de colţ la care apărarea dinamovistă a respins, roş-alb-albaştrii au recentrat prin Boghian în faţa porţii, de unde fundaşul central a reluat cu capul în poartă. Gazdele au egalat înainte de pauză prin Cristea, care în minutul 43 a înscris de la marginea careului după o ezitare a doi fundaşi botoşăneni. Botoşănenii au preluat din nou conducerea în minutul 72 prin nou intratul Cârjan, care a înscris tot cu capul, din mijlocul careului, după o centrare de pe dreapta trimisă de Patache.
Cristian Popovici a mizat pe Curileac – Patache, Poverlovici, Dinu (c), Bordeanu – Chiriac, Vaşvari, Todoran (60 Croitoru), Păcurar – Vraciu (77 Taban), Boghian (65 Cârjan). Meciul a fost arbitrat de Eduard Ioniţă din Constanţa, care în prima repriză, la scorul de 0 – 0, i-a anulat un gol lui Vraciu pentru fault în atac.