FC Botosani pierde si in cupa

cupa romanieiFC Botosani a pierdut sansa de a aduce o echipa din liga I in oras. Elevii lui Stefan Apostol au fost invinsi astazi cu 1 – 0 in partida pe care au disputat-o la Bacau, impotriva FCM-ului din localitate, in faza a V - a a Cupei Romaniei. Unicul gol al partidei a fost marcat de Boboc in minutul 28. Asa cum promitea dupa infringerea din campionat cu Victoria Branesti, Apostol nu a mai intrat pe teren. La fel a procedat si “secundul” Codreanu. In schimb, a facut-o Stefan Vrabie, caruia i-a expirat astfel perioada de suspendare. El nu a fost insa titular, ci a intrat la pauza. FC Botosani a inceput cu : Prisaca – Such, Tabara, Tincu, Atudorei – Ghiviziu, Bordeianu, Marin, Tiganasu – Porfireanu, Ghiceanu. La oaspeti a evoluat brazilianul Simao, care pina la finalul sezonului trecut a jucat la FC Botosani.