FC Botoșani pierde primul meci al sezonului în Liga 1 după o decizie scandaloasă a arbitrilor - VIDEO

Etapa a VI - a a adus prima înfrângere a roș-alb-albaștrilor în actualul sezon de Liga 1. CSU Craiova a învins cu 1 - 0 pe FC Botoșani într-un meci disputat duminică după-amiază la Severin după un gol suspect de ofsaid.

Cea mai mare ocazie din prima oră a meciului a aparținut oaspeților, care în minutul 53 au trimis prin Mihai Roman mingea direct în bară la o lovitură liberă.

Peste alte 13 minute a venit rândul gazdelor să trimită în bară prin Mihai Roman, însă de această dată atacantul gazdelor, care a trimis cu capul o boltă în transversală. Balonul a revenit pe teren, la Gustavo, care se află însă în ofsaid.

Unigol gol a fost marcat de Zlatinski în minutul 79. Mitriţă a centrat de pe stânga, Gustavo a retrimis în faţa porţii, de unde bulgarul a trimis cu capul în poartă dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. De altfel, fundașii botoșăneni au ridicat mâinile la faza respectivă, arătând că mijlocașul advers se afla în afara jocului.

Misiunea moldovenilor a fost îngreunată de accidentările premature a doi jucători, Fulop și Cucu fiind înlocuiți încă din prima repriză.