FC Botoșani pierde cu FCSB după un meci nebun cu TREI eliminați și greșeli de arbitraj - VIDEO

FCSB și FC Botoșani s-au înfruntat duminică seară pe Arena Națională într-un meci ce a contat pentru etapa a 27-a din Superligă. Partida s-a terminat cu scorul de 3-2.

Practic, ultima clasată din Superligă a întâlnit liderul campionatului. FCSB-iștii au deschis scorul pe Arena Națională încă din minutul 6 al partidei prin Florinel Coman.

Botoșănenii au izbucnit în minutul 15 când au cerut ca Antwi să fie eliminat după un fault. Inițial arbitrul Cătălin Buși „a scos” doar cartonașul galben, însă în urma analizei video, jucătorul aflat la primul meci ca titular pentru FCSB a fost eliminat.

Imediat după această decizie, arbitrul aflat la al treilea meci în Superligă a acordat mult prea ușor patru cartonașe galbene pentru băieții lui Bogdan Andone.

Filip, Kaprof, Sadiku, David au fost jucătorii avertizați în aproximativ 20 de minute.

Cu un om în plus, FC Botoșani nu a reușit să dea lovitura în prima repriză.

La pauză, Bogdan Andone a făcut trei schimbări: Lopez a fost înlocuit de Mouaddib, Dican de Margiotta. iar David de Mitrov.

În minutul 48, noul intrat Margiotta înscrie pentru FC Botoșani. Golul a fost anulat pentru ofsaid, însă a intervenit VAR-ul, prin Cristina Trandafir, și a schimbat decizia în favoarea botoșănenilor.

În minutul 56, Kaprof primește al doilea cartonaș galben după un fault la Florinel Coman. Bogdan Andone îl scoate din teren pe Eduard Florescu în minutul 68 și îl introduce pe Petro Charles.

Dawa înscrie pentru FCSB în minutul 71, iar golul este validat. Patru minute mai târziu, Coman marchează al doilea gol din această seară. Bogdan Andone mută din nou, Ofosu intră în locul lui Filip.

În minutul 89, Darius Olaru este eliminat pentru un fault dur, tot în urma unei decizii VAR.

Au fost șapte minute suplimentare și un om în plus pentru FC Botoșani. Jucătorii lui Bogdan Andone au forțat egalarea. Au înscris prin Ofosu, dar scorul final a fost:

FCSB – FC Botoșani: 3 - 2

În jur de

11.500

de suporteri au fost pe Arena Națională

Echipele de start:

FC Botoșani: Ducan, Dimitrov, Sadiku, Celea, Țigănașu, Filip, Dican, David, Florescu, Lopez, Kaprof

FCSB: Târnovanu, Antwi, Ngezana, Dawa, Radunovic, Lixandru, Șut, Olaru, Băluță, Octavian Popescu, Coman