FC Botoșani învinsă și în Cupa României după un meci în care părea să dea semne de viață

Seria înfrângerilor înregistrate de gruparea roș-alb-albastră nu a fost întreruptă nici măcar în Cupa României.

FC Botoșani a întâlnit astăzi de la ora 14:00 formația CSM Alexandria în cea de-a doua rundă din faza grupelor a Cupei României.

Prima etapă a avut loc în luna septembrie.

Gruparea botoșăneană a deschis scorul de pe tabela de marcaj în minutul 21. licic a obținut o lovitură de pedeapsă pe care a transformat-o Șeroni și astfel scorul a fost de 1 – 0 pentru FC Botoșani.

Părea că jucătorii antrenați de Dan Alexa s-au resuscitat și ar putea deschide o nouă serie, cu rezultate pozitive, având în vedere că la meciul din cupă cu CS Mioveni au obținut singura victorie din acest sezon.

În minutul 49 însă Mihai Gâdea a egalat printr-un șut de la 13 metri, la colțul lung.

În minutul 93 Sîrbu marchează cu o lovitură de cap și își aduce echipa în avantaj.

FC Botoșani pierde și la Alexandria la scorul de 2 – 1.

Iată echipele:

CSM Alexandria: Balauru - Sîrbu, Mogoș, Gâdea, Voidu - Baican, Finica, Tugman, Lupoaică - Crețu, Dodoi

FC Botoșani: Ureche - Țigășanu, Piu,. Șeroni, Casap, Adams, Dragu, Dican, Tweh, Cărăușu, Ilicic

CSM Alexandria ocupă penultimul loc în Liga 2.