FC Botoşani – Gloria Buzău – LIVE TEXT & POZE

Sîmbătă de la 11:00 transmitem minut cu minut prima partidă pe care echipa fanion a judeţului o dispută în noul sezon. FC Botosani - Dunarea GalatiAflaţi primii care este atmosfera la meci, echipele şi apoi amănunte despre desfăşurarea propriu-zisă a meciului. De asemenea, pe parcursul partidei, dar şi după aceasta, veţi putea viziona mai multe galerii foto şi să citiţi reacţiile la cald ale antrenorilor şi acţionarilor. Cu o echipă considerabil schimbată faţă de tur antrenorul Cristi Popovici îşi doreşte victoria în faţa fostei divizionare A Gloria Buzău. Cele două echipe s-au întîlnit ultima dată în toamna anului 2008, cînd roş-alb-albaştri au eliminat buzoienii la penaltyuri, care pe atunci evoluau în prima ligă. În tur FC Botoşani a cîştigat partida la „masa verde” deoarece gazdele nu s-au putut prezenta. Înaintea partidei FC ocupă locul 11, cu 22 de puncte, iar Gloria se află pe poziţia 14, cu 15 puncte. Buzoienii sînt însă penalizaţi şi, în mod normal, ar fi trebuit să aibă 23 de puncte şi să se situeze pe 10 în clasamentul seriei I.