FC Botoşani egalată de Pandurii la ultima fază a meciului după o poveste la 11 metri - VIDEO

Pandurii Târgu-Jiu – FC Botoşani s-a terminat 1 - 1 într-o partidă care a contat pentru etapa a VII –a din play-out – ul Ligii 1.

În minutul 15 Vaşvari a ratat un penalty obţinut de Golofca.

În minutul 42 acelaşi atacant, aflat în cea mai bună formă din întreaga sa carieră, a fost din nou faultat în careu. Tot Vaşvari şi-a asumat responsabilitatea de a şuta de la punctul var şi de această dată a transformat.

Oaspeţii au egalat în minutul 93 prin golul lui Negoiţă, tot de la 11 metri, după o intervenţie a lui Muşat la o lovitură liberă.

Primul corner al partidei a venit abia în minutul 84 şi a venit în urma unei mingi trimise de Unguruşan în afara terenului.

Roş-alb-albaştrii au rămas pe locul al treilea din opt formaţii implicate în turneul pentru evitarea retrogradării.

Leo Grozavu, care din nou a stat în tribune din cauza suspendării, a folosit următorii jucători:

Cobrea – Unguruşan, Tincu, Miron, Muşat – Endrick (72 Moruţan), Vaşvari, Bordeianu – Golofca (86 Buş), Herghelegiu, Roman (62 Elek).

Cătălin Golofca a sărbătorit 27 de ani pe teren.

Etapa viitoare moldovenii vor evolua tot în deplasare, luni, 1 mai, cu ACS Poli Timişoara.