FC Botosani-Dunarea Galati-1-0-FINAL

Astazi pe Stadionul Municipal FC Botosani primeste vizita echipei din sud, Dunarea Galati. IMG_1239 (Medium) Pentru aceasta partida, Cristi Popovici trimite in teren urmatorul 11: Prisaca, Tincu, Caragea, Ghiceanu, Codreanu, Stefan Nicolae, Patache, Ghiviziu, Apostol, Pedrosa si Atudorei. De cealalta parte, Viorel Tanasa, foloseste urmatorii jucatori in teren: Mindileac, Cristescu, Velescu, Agache, Popescu, Eni, Cucu, Iovita, Enache, Cristea si Carjan. Urmareste partida din tribuna si ex-botosaneanul Mihai Andries Min 1: a inceput partida Min 8: prima ocazie pentru FC Botosani, Pedrosa trece de fundasii galateni si suteaza pe poarta, retine portarul Mindileac Min 14: Jocul prestat de ambele echipe este slab calitativ, meciul se disputa mai mult la mijlocul terenului Min 19: Lovitura libera pentru ros-alb-albastri, Ghiceanu trimite peste poarta adversa Min 29: Incursiunea foarte buna a lui Caragea pe partea dreapta, suteaza la coltul scurt, respinge portarul galatean Min 35: primul cartonas galben a partidei il vede Bogdan Ghiceanu pentru un fault asupra jucatorului Iovita Min 36: cartonas galben si pentru jucatorul Delescu pentru tragere de timp Min 42: cartonas galben si pentru Enache, ocaziile de gol nu se concretizeaza nici de o parte Min 45: Prima repriza se prelungeste cu 1 minut Centralul fluiera finalul primei parti a intalnirii, jucatorii intra la vestiare Min 47: a inceput a doua repriza Nici o schimbare la pauza Sut a lui Codreanu spre poarta, Mindileac scapa balonul din mina, suteaza din nou Caragea, insa retine de aceasta data goal-keeperul galatean, aceasta fiind cea mai mare ocazie a lui FC Botosani Min 67: Prima schimbare efectuata de Cristi Popovici, intra Vrabie in locul lui Ghiviziu Meciul incepe sa fie din ce in ce mai animat Portarul oaspetilor este cazut la pamint si primeste ajutorul asistentei medicale Cartonas galben pentru Caragea pentru un hent Min 74: Schimbare la FC Botosani intra Porfireanu in locul lui Caragea Min 79: Plictiseala generala in tribune, desi au avut un inceput mai optimist a celei de-a doua parti a meciului, jucatorii se plafoneaza din nou Schimbare la FC Botosani intra Bordeianu in locul lui Stefan Nicolae Min 82: Sut in transversala al brazilianului Pedrosa de la aproximati 18 metri Min 85 GGOOOOOOLLLLLLLLL FC Botosani inscrie Atudorei dupa un sut senzational a jucatorului botosanean Bogdan Ghiceanu este eliminat din teren dupa ce a primit cel de-al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu Vede cartonas galben si Vrabie Partida se prelungeste cu 3 minute Min 93: Incursiune a lui Pedrosa, sut din unghi portarul respinge in corner Meciul se termina cu scorul de 1-0, FC Botosani castiga partida cu Dunarea Galati FC Botosani-dunarea galati (10) FC Botosani-dunarea galati (9) FC Botosani-dunarea galati (8) FC Botosani-dunarea galati (6)FC Botosani-dunarea galati (7) FC Botosani-dunarea galati (5) FC Botosani-dunarea galati (4) FC Botosani-dunarea galati (3) FC Botosani-dunarea galati (2) FC Botosani-dunarea galati (1) FC Botosani-dunarea galati fc botosani-dunarea galati (43) fc botosani-dunarea galati (41) fc botosani-dunarea galati (37) fc botosani-dunarea galati (36) fc botosani-dunarea galati (32) fc botosani-dunarea galati (30) fc botosani-dunarea galati (27) fc botosani-dunarea galati (29) fc botosani-dunarea galati (24) fc botosani-dunarea galati (23) fc botosani-dunarea galati (20) fc botosani-dunarea galati (19) fc botosani-dunarea galati (18) fc botosani-dunarea galati (17) fc botosani-dunarea galati (16) fc botosani-dunarea galati (15) fc botosani-dunarea galati (14) fc botosani-dunarea galati (13) fc botosani-dunarea galati (12) fc botosani-dunarea galati (11) fc botosani-dunarea galati (10) fc botosani-dunarea galati (9) fc botosani-dunarea galati (8) fc botosani-dunarea galati (7) fc botosani-dunarea galati (6) fc botosani-dunarea galati (4) fc botosani-dunarea galati (3) fc botosani-dunarea galati (2) fc botosani-dunarea galati IMG_1241 (Medium) IMG_1243 (Medium) fc botosani-dunarea galati