FC Botoşani calcă Chiajna în picioare, 5 - 1 – VIDEO & GALERIE FOTO

Echipa fanion a judeţului este pe cale să obţină cea mai categorică victorie de la promovarea în Liga 1. FC Botoşani – Concordia Chiajna este 4 – 0 din minutul 76.

Martinus a făcut dubla după un gol asemănător cu primul pe care l-a marcat în această seară. Extrema din Curacao a reluat în poartă o centrare trimisă de Hadnagy. Golul a venit după alte câteva mari ocazii ratate de Atti-gol şi Cabrera. Pentru prima dată de când evoluează pe prima scenă fotbalistică FC Botoşani a înscris patru goluri într-un meci. (S.B.,G.E.)

CLICK ŞI VEZI GOLUL

În minutul 84 oaspeţii au redus din handicap prin Cristescu, FC Botoşani - Concordia Chiajna 4 - 1.
În minutul 90: Ivanovici a făcut 5 - 1, după ce l-a driblat şi pe Matache şi a trimis în poartă din unghi, FC Botoşani - Concordia Chiajna 5 - 1.