FC Botoşani a terminat la egalitate amicalul cu liderul din Ungaria - FOTOGALERIE

FC Botoşani a disputat sâmbătă la amiază al doilea amical din pauza competiţională. Dacă joi a întâlnit o echipă din liga judeţeană din Bihor, astăzi roş-alb-albaştrii au jucat cu Debreceni VSC, liderul primei divizii din Ungaria.
debreceni vsc fc botosani
Meciul s-a disputat chiar la Debrecen şi s-a terminat la egalitate, 1 – 1. Gazdele au deschis scorul prin Kulcsar în minutul 15, oaspeţi egalând în minutul 77, prin Cârjan, după mai multe ocazii ratate de fotbaliştii maghiari. Echipa fanion a judeţului a făcut deplasarea în Ungaria chiar în ziua meciului, întoarcerea la Băile Felix, unde se află în cantonament, urmând să aibă loc tot astăzi. După 17 etape Debreceni VSC ocupă primul loc în „Borsodi Liga”, cu un avantaj de patru puncte faţă de a doua clasată. (S.B.)