FC Botoşani a scos un punct la Buzău

Echipa fanion a judeţului a terminat sâmbătă la egalitate partida disputată în deplasare cu Gloria Buzău. Meciul care a contat pentru etapa a XXVII – a s-a încheiat cu scorul de 1 – 1.
Roş-alb-albaştrii au marcat primii încă din minutul 7, prin Patache, care a înscris cu un şut puternic de la 35 de metri, iar gazdele au egalat în minutul 26, când Horovei a centrat de pe stânga şi din aproximativ 9 metri fundaşul central David a trimis în propria poartă. Cristi Popovici a început meciul cu Prisacă – Patache, David, Atudorei, Acsinte – Vrabie (69 Sandu), Tincu (c), Spiridon, Boroştean (86 Ştefan Nicolae) – Pălimaru, Homneac (57 Patrichi). În urma disputării tuturor partidelor din această etapă FC Botoşani ocupă locul 7 în clasament cu 39 de puncte. Meciul cu Gloria Buzău al fost al patrulea consecutiv fără înfrângere pentru botoşăneni.