FC Botoșani a demolat pe final turnul Chindiei, prima izbândă după 6 etape de secetă - GALERIE FOTO

FC Botoşani și Chindia Târgoviște s-au întâlnit sâmbătă după-amiază pe ”Municipal” în prima etapă din play-out. Meciul s-a terminat cu scorul de 1 - 0.

Prima parte a jocului a fost una de luptă, în care singura ocazie de gol i-a aparținut lui Daniel Popa. Fostul vârf al roș-alb-albaștrilor a trimis la mijlocul primei reprize mingea în bară, după un șut cu boltă.

Lupta surdă, lipsită de ocazii și de orice urmă de spectacol, a continuat și după pauză.

Până în minutul 90, când Mailat a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat în careu și a șutat la colțul lung, 1 - 0.

Este prima victorie obținută de FC Botoșani în ultimele șapte meciuri.

În jur de 1.000 de spectatori au asistat pe viu la confruntare.