FC Botoșani a comis-o acasă cu Concordia Chiajna după ce a dat gol în debutul meciului - VIDEO

Roș-alb-albaștrii au înregistrat un semieșec vineri seară cu ilfovenii de la Chiajna. FC Botoșani - Concordia s-a terminat 1 - 1 pe Municipal într-un meci care a contat pentru etapa a VI - a din play-out.

În minutul 10, Târnovan, reintrodus în echipă după luni întregi în care a fost ignorat, a deviat superb, din interiorul careului, de lângă Feussi. Faza a plecat de la Golofca, atacantul l-a deschis bine pe dreapta pe Roman, fostul rapidist a intrat în careu, după care a pasat decisiv în fața porții.

În minutul 66 a egalat Munteanu, fotbalist intrat la pauză, care a marcat cu latul, din trei metri, cu toată opoziția lui Burcă, după o centrare de manual, de pe dreapta, a lui Grădinaru.

Leo Grozavu, care a stat în tribune fiind suspendat, a mizat pe următorii jucători:

Cobrea - Patache (77 Moruțan), Miron, Burcă, Mușat - Roman, Vașvari, Endrick (46 Bordeianu), Buș - Golofca, Târnovan (46 Kuku).